Czym jest UT Chronicles?

Witaj w uniwersum Umbra Turris!

UT Chronicles to miejsce, w którym znajdziesz informacje o wszystkim, co powstało i powstaje do gier osadzonych w uniwersum Umbra Turris. Nazwa uniwersum wzięła się od nazwy wielkiego i majestatycznego miasta w krainie Morten – Umbra Turris.  Słowa te oznaczają w starożytnym języku Mroczne Wieże, które przed wiekami zostały zbudowane przez cesarza Sheol-morg. Wokół nich jedna z najstarszych i najbardziej aroganckich ras – Ludzie, zbudowali ogromne miasto na dowód swojej ówczesnej potęgi. Niestety, Mroczne Wieże były czymś, co o mało nie przyczyniło się do całkowitej zagłady tej rasy i było powodem wielu wojen oraz konfliktów.

Teraz możesz wejść w świat Umbra Turris i brać udział w potyczkach oraz wielkich wojnach. Zbierz drużynę i wyrusz do miasta Umbra Turris w poszukiwaniu sławy i fortuny lub zwołaj hordy oraz klany dzikich plemion z Argatorii, by podbijać ziemie wrogów.

Daleko na zachodzie rozpościera się ogromna kraina dzikich plemion – Argatoria. Niektórzy jej mieszkańcy wierzą w Starych Bogów, którzy, chociaż milczący, mają ogromny wpływ na swoich wyznawców.  Budowane są wielkie świątynie, gdzie owładnięci szaleństwem kapłani nawołują do walk o wiarę. Ci, którzy patrzą z pogardą na słabych Starych Bogów, wierzą w siłę i walkę, dzięki której mogą zdobywać nowe ziemie pełne zwierzyny i bogactw.  Do walk dołączają wielkie armie Reptilian, dla których arogancja Ludzi wymaga pokazania im, że najstarsza rasa może dziś być jedynie niewolnikiem dla dumnych mieszkańców krainy Reptoss. Jednak wielu twierdzi, że za wojnami stoją Mroczni Bogowie, którzy kierują zwaśnionymi plemionami niczym marionetkami. Czy zechcą oni uwikłać inne rasy w wielkie wojny? Czy mali mieszkańcy z Xotlutuatec dołączą do walk? Czy czteroręcy Voro-dańczycy uderzą w bębny i wyruszą na wojnę? Czas pokaże.

To czas krwi, czas wojny, to czas Argatorii!!!


Nie znajdziesz jednak spokoju w miastach. A już na pewno nie w wielkim Umbra Turris. To złowrogie i wspaniałe miasto przyciąga swoim blichtrem i bogactwami skrytymi pośród opuszczonych świątyń, starych dzielnic oraz przebogatych ulic należących do gildii lub przestępczych rodzin. Zło czai się także tu, jednak bywa odziane w piękne szaty lub skryte w mrocznym zaułku. Aby przetrwać, musisz zebrać drużynę, która pozwoli Ci stawić czoło wrogom.  Wiele z nich jest gotowych, by za garść Smoczych Dukatów wyruszyć z Tobą w ciemne ulice. Nie spodziewaj się jednak, że chwała czy bogactwa przyjdą Ci łatwo. Wielu jest śmiałków podobnych do Ciebie, dlatego wędruj ostrożnie, gdyż w Umbra Turris lepiej stracić życie niż duszę.

Zaopatrz się w księgę zasad, która pozwoli Ci poznać zasady rządzące w Umbra Turris. Pobierz ją tu>>>

W karczmach i zajazdach czekają drużyny, które za odpowiednią opłatą będą Twoim towarzyszem. Poznaj je tu>>>

Jeśli już wybrałeś drużynę dla siebie, to wspaniale! Możesz ją kupić tu>>>

Witaj w Umbra Turris!