Tigerianie

W południowych lasach Prastarych Ziem spotkać można rasę, która przybyła z dalekich krain Wschodu i część jej przedstawicieli osiadła tu na stałe. Żyją najczęściej w miastach Istanii oraz jej lasach, jednak jako podróżników i pielgrzymów można ich spotkać na całym świecie. Przez rasy zamieszkujące pobliskie krainy zwani są Tigerianami, jednak sami siebie określają jako Tiheri. Mężczyźni są przeważnie dobrze zbudowani i przewyższający wzrostem Ludzi czy Elfy, a ich tygrysie oblicze zawsze wzbudza ciekawość i zainteresowanie postronnych osób. Przeważnie ich ciało, pokryte krótkim włosiem o jasnym kolorze zdobią różne naszyjniki, bransolety i talizmany, których znaczenia nie zdradzają nikomu.

Chociaż z natury są spokojni i opanowani, potrafią w mgnieniu oka, jeśli zostali zmuszeni, przeobrazić się w krwiożerczą bestię, której ogrom furii jest nie do zatrzymania. Część z tych, których dzikość często się uwidacznia, żyje pośród lasów, wiodąc los pustelników lub władców bestii. Zdarzają się też osobnicy zwani Nehari, których kolor jest czarny jak bezchmurne noce i wokół których krąży wiele dziwnych opowieści. Jedynie ich oczy błyszczą blaskiem, gdy przemierzają nocą tylko sobie znane ścieżki, prowadzące ich na tajemne spotkania. Odziani w czarne, zwiewne płaszcze z kapturem, z charakterystyczną dla siebie bronią zwaną Caliv, czynią powinność Klanu Łowców.

Ta tajemnicza, małomówna rasa przybyła z dalekich krain Azurii i tam też, pośród swoich księstw, przez wieki zgłębiła tajniki wielu nauk, między innymi medycyny, sztuk walki i szpiegostwa. W swojej stolicy, zwanej Tihun – Miastem Trzech Jabłoni, najpiękniejsze z kobiet Tiheri do dziś wędrują podziwiane przez lud u boku swego Pana, będąc jego kochankami i jednocześnie najlepszymi oddziałami ochrony. Te, które straciły honor lub z powodu swojego temperamentu nie mogły żyć w świecie pełnym reguł i nakazów, wyruszały w podróż jako „Wygnane”, znajdując często w świecie uznanie za swoją urodę i wdzięki.

Mówi się, że najpiękniejsze kobiety Istanii to często dzikie kocice i nie ma w tym wiele przesady… Najsławniejszy dom uciech w samym Umbra Turris prowadzi Tigerianka Neri, kurtyzana o wprost boskiej urodzie i kształtach, której przybytek, jak głoszą plotki, jest również azylem tropicieli i szpiegów.

Większość ras, pośród których żyją Tigerianie na Prastarych Ziemiach, żyje z nimi pokojowo, korzystając z ich wiedzy oraz przyjacielskiego temperamentu. Tigerianie ponad wszystko cenią sobie niezależność, dlatego wybierają wolne zawody, dzięki którym mogą swobodnie podróżować i poznawać nowe ziemie. Swoich braci przybywających na legendarnych, białych okrętach handlowych z Tihun zawsze witają przyjaźnie, goszcząc w portowych karczmach czy zajazdach i wysłuchując wieści z rodzimego kraju.

Jednak, gdy pośród gąszczu lasów i zielonych krain, słyszy się ryk bestii i wtórujący mu tigeriański, legendy o ich dwoistej naturze i skrywanej dzikości nie wydają się wiele przesadzone…