Las Agalloch

Ten ogromny las pełen zawiłych ścieżek, wielkich wąwozów i monumentalnych drzew może lekko przypominać Las Autumne, w którym żyją Leśne Elfy, jednak o Autumne mawia się, że miejscami jest bardzo mroczny. O Lesie Agalloch niewielu tak powie, gdyż bardziej pasuje do niego określenie “mistyczny”. Las ten nie jest tak gęsty, a drzewa zdają się kształtne i mniej złowieszcze. Chociaż znajduje się na terenach Argatorii, to jest tu znacznie mniej strasznych bestii i stworów. Zostały one w dawnych czasach wyłapane przez Łowców Bestii z Sheol-morg, by tam stać się częścią wielkiej menażerii okrutnego Cesarza. Las nie jest wolny od gigantycznych stworzeń, dziwnych monstrualnych larw czy żywiołaków. Posiada wiele polan oraz ukrytych miejsc, emanujących magicznymi mocami, które manifestują się na przeróżne sposoby. Można tu spotkać magiczne źródła, stare groty z dziwnymi rycinami emanującymi blaskiem oraz drzewa, których liście zatrzymały się w jesiennych kolorach i trwają tak od setek lat. Pośród tych wszystkich miejsc można też dostrzec fragmenty niedużych budowli, z których część to osławione portale, które za pomocą odpowiednich inkantacji mogą uruchomić pradawne mechanizmy.

Gdzieś pomiędzy tymi wszystkimi tajemniczymi miejscami jest mała niepozorna furtka, która zdaje się opuszczona, jakby dawniej prowadziła do jakiegoś specjalnego miejsca. I tak też jest, jednak by mogła nas wprowadzić, musimy posiadać wyjątkowy klucz. Krąży wiele opowieści o tym, jak wygląda, niektórzy starają się nawet przekonać naiwnych, że za odpowiednią kwotę mogą go nabyć, mimo to nadal jedynymi, którzy ją przekraczają, są Dyniaqi oraz ci, którzy zostali zaproszeni przez Wiecznego Króla.

Dyniaqi nie są jednak jedyną rasą zamieszkującą ten las. Są tu także Fauny, których znaczną część populacji zaciągnięto przed wiekami do niewolniczej służby w Sheol-morg, a pozostała jest cieniem swej dawnej siły. Można tu spotkać Dzikie Gobliny, Voraków, którzy zapuszczają się w poszukiwaniu trofeów, Dzikie Elfy oraz ponurych Zvantalów. Przybywa tu również wielu awanturników, którzy poszukują rzadkich roślin, magów, łówców bestii oraz marzycieli, którzy poszukują portali w nadziei na odnalezienie wielkich skarbów.

Fauna i flora, jakie występują w Lesie Agalloch, są znacznie bardziej różnorodne niż w innych lasach, sprawiają też wrażenie mniej agresywnych, jednak wpływ wielu magicznych miejsc wielokrotnie je deformuje, na tyle często, że trudno już określić, co jest zmutowane, a co nie. Wiele z tutejszych okazów trafia również na stoły możnych z całego świata jako nietypowe danie lub urozmaicenie ich komnat, a nawet strojów.